Sugestii pentru Okazii.ro

Bun venit în forumul „Sugestii pentru Okazii.ro”!

Vă rugăm să folosiți acest forum pentru a propune idei și proiecte pentru dezvoltarea Okazii. Preferăm sfaturile care pot fi puse în practică în viitorul apropiat (maxim 3-6 luni), astfel încât să puteți vedea rezultatele cât mai rapid.

Acest forum este moderat de echipa Okazii. Permitem orice tip de opinii și comentarii, atâta timp cât se discută constructiv și exprimarea este decentă. Înainte să trimiteți o idee nouă, vă rugăm să verificați dacă ideea nu a fost deja propusă.

Pentru a putea vota sau adăuga idei, folosiți linkul „Vocea utilizatorului” din Contul meu (http://www.okazii.ro/contul-meu/). Mai multe detalii despre folosirea acestui forum găsiți aici: http://bit.ly/9R7jfI.

Vă mulțumim,

Echipa Okazii

Eu as propune pentru Okazii.ro...

Aţi folosit toate voturile şi nu veți putea posta o sugestie nouă, dar aveţi posibilitatea să căutaţi în continuare şi să adăugați comentarii la sugestiile existente.

Există două moduri de a obţine mai multe voturi:

• Atunci când un administratorul închide o sugestie pe care aţi votat-o, veţi obţine voturile aferente înapoi.
  • Puteți înlătura voturile asociate unei sugestii care beneficiază de suportul dvs.
  • Pentru a vedea sugestiile pe care le-ați votat deja, selectaţi filtrul "feedback-ul meu",și selectează "Sugestiile mele deschise".
(procesare…)

Introduceţi sugestia dvs și vom cerceta dacă acesta există deja.

În cazul în care o idee similară există deja, puteți sprijini și comenta pe ea.

În cazul în care nu există, de a putea posta ideea ta, astfel încât ceilalți pot suporta.

Introduceţi sugestia dvs și vom cerceta dacă acesta există deja.

• Sugestii Populare
  • Sugestii Top
  • Sugestii Noi
  • Feedback-ul meu
  1. Afisare cautare-zoom imagini

1. Folositi un thumbnail al imaginii in afisarea listei rezultate din cautari (cum era initial), si nu o portiune din imagine, care, in unele cazuri nu este sugestiva, si trebuie sa intrii pe anuntul respectiv doar pt a te elucida despre ce este vorba
    2. Daca nu vreti sa renuntati la aberatia aia din finalul listei de cautari - ma refer la portiunea cu verde denumita recent inbtroduse, macar faceti o optiune sa poate fi dezactivata la cautare, ca e total nefolositoare si te si incurca in cautari.
    3. Reveniti la forma initiala a afisarii imaginilor in fereastra care se…

6 voturi
    votează
    Sign in
    înregistrați-vă ca (Sign out)
    Mai aveți ! (?) (procesare…)
  2. Infintarea unei noi ramuri care sa contina toate sculele si uneltele vechi ne consumatoare de curent

Eu vreau sa imi fac un muzeu si foarte greu gasesc sculele si uneltele amestecate cu alte obiecte vechi sau cel putin sa fie obligatorie specificatia scula sau unealta in titlul anuntuluI

3 voturi
    votează
    Sign in
  3. Vinzatorul sa suporte taxele de transport dus intors

vinzatorul sa suporte taxele de transport dus intors pt produsele defecte ce i se returneaza de cumparator pt inlocuire sau reparare in termenul de garantie

5 voturi
    votează
    Sign in
  4. Serviciul de mesaje, mai mult nefunctional

Ma chinuiesc de 2 zile sa raspund la mesaje primite de la clienti pentru ca nu se trimit, iar din acest motiv pierd si cumparatori si credibilitate. Aveti un site extraordinar. Dar aveti pretentia sa luati comisioane la tranzactii.

8 voturi
    votează
    Sign in
  5. Garantia la livrare - modificare

am un comentariu de facut in ceea ce priveste garantia la livrare : am facut plata, vanzatorul a intarziat cu o zi data trimiterii coletului, la fel si curierul , iar in momentul cand am ajuns in posesia produsului garantia la livrare nu mai era activa. mi se pare ca ar trebui sa faceti cumva ca sa se previna astfel de situatii ( in momentul cand curierul marcheaza coletul cum ca ar fi primit sa am 2 zile ca sa confirm. In situatia care este acum practic imi dati la dispozitie un numar de zile din momentul in care am…

10 voturi
    votează
    Sign in
  6. sa nu mai fie mesaje private

ar trebui ca mesajele vanzatorilor sa nu mai fie private ci sa fie pe forum pentru a se evita astfel vanzatorii falsi

6 voturi
    votează
    Sign in
  7. Obligarea acordarii calificativului

Obligarea vanzatorului/cumparatorului sa acorde calificativ partenerului de tranzactie, pentru a putea continua activitatea pe site, in sensul de vanzare a unui produs sau cumparare a unui produs.

De exemplu, in aplicatia Uber nu poti comanda o noua masina pana nu acorzi calificativ soferului. Asa si la Okazii, daca vanzatorul doreste sa vanda in continuare sau cumparatorul doreste sa cumpere, sa apara un mesaj de atentionare ca nu a acordat calificativ, si pentru a continua, sa acorde calificativul.

16 voturi
    votează
    Sign in
  8. Posta romana , adaugare numar de telefon pe documentele de transport

As dori posibilitatea de adaugare si a numarului de telefon pe Documentele de transport Posta Romana care se genereaza automat. Acest lucru este necesar deoarece sunt multi postasi care prefera sa trimita un mesaj sau sa sune in locul trimiteri avizului postal. Casuta cu numarul de telefon este singura de pe buletinul de experitie care nu se poate completa automat !

9 voturi
    votează
    Sign in
  9. Plata cu cardul trebuie sa fie optionala nu obligatorie !!!!!

Plata cu cardul !
    Mi se pare o mare prostie felul cum actionati voi.Nu toti vanzatorii accepta ca prin intermediul vostru sa se faca o tranzactie.Luati banii cumparatorilor,eu ca vanzator le spun cumparatorilor ca nu lucrez cu aceasta metoda de la voi si ca lucrez doar cu plata ramburs.Cumparatorul plateste produsul ramburs in timpul in care voi ati luat deja banii si ii tineti intr-un cont iar cumparatorul crede ca la mine au ajuns banii lui de pe card.Scuza voastra este de cacat cum ca protejati cumparatorii,dar daca cumparatorul spune ca a primit un produs defect cand eu i-am trimis…

7 voturi
    votează
    Sign in
  10. Punerea in vanzare pe aplicatia de mobil

Sa adaugati posibilitatea de a adauga mai multe poze de-odata cand punem la vanzare prin intermediul aplicatie pentru telefonul mobil.

4 voturi
    votează
    Sign in
  11. Va rog sa adaugati posibilitatea de a opta pentru a face o vanzare de tip MOKAzie in aplicatiile pentru telefoane mobile si posibiliatea de

Va rog sa adaugati posibilitatea de a opta pentru a face o vanzare de tip MOKAzie in aplicatiile pentru telefoane mobile si posibiliatea de a opta daca vrem sa dam detalii despre produse pe care le punem la vanzare la sectiunea specificatii. In momentul de fata suntem oblicati sa specificam "tip procesor, Memorie RAM, etc", detalii pe care, de exemplu, daca vindem un telefon mobil, le gaseste omul pe GOOGLE ca sunt standard. Singura variabila ar fii memoria interna, dar in rest, procesor, RAM, camera, etc, sunt standard la telefoanele mobile si daca chiar nu ii in stare omul sa…

1 vot
    votează
    Sign in
  12. Vanzari pentru intrajutorarea victimelor #Colectiv

Buna ziua,

cred ca nu exista cetatean roman care sa nu fi aflat de tragedia de la Colectiv si mai mult ca sigur nici un utilizator Okazii. Stim ca sumele necesare refacerii ranitilor vor fi enorme si aproape imposibil de suportat de catre acestia si familiile lor. Stim ca statul va suporta cheltuielile de spitalizare actuale dar acesta este doar varful aisbergului in asemenea situatii. Multi dintre noi am fi dispusi sa donam obiecte a caror contravaloare sa intre in contul de ajutorare al acestor oameni, majoritatea tineri, dar e greu de imaginat un spatiu in care s-ar strange atatea…

1 vot
    votează
    Sign in
  13. Imbunatatiri de adus rezultatelor cautarii

Dupa introducerea cuvantului cheie in casuta de cautare si, afisarea rezultatelor cautarii, sistemul dumneavoastra afiseaza, pe prima pagina si a doua, rezultate in proportie de 80% de la unul-doi vanzatori, in cele mai multe cazuri.

Spre exemplu, la cuvantul cheie “trusa de machiaj 120 culori”, in lista de cautare apare doar 2-3 vanzatori, dintr-o lista de 50 de produse. Care este relevanta pentru un cumparator sa compare produsele respective de la 2-3 vanzatori?

Ar trebui sa existe posibilitatea ca un utilizator sa compare produsele si de la vanzatorii cu zero calificative, 10 calificative, care au facut ultima tranzactie in in…

8 voturi
    votează
    Sign in
  14. Mesaje

Sistemul de mesaje e chiar "simpatic"....
    E distractiv cand trimiti un raspuns de vreo 4-5 ori doar ca sa iti dai seama ca a fost trimis de prima oara. Si, nu, nu sunt eu fara experienta, doar ca nu sunt obisnuit cu ergonomia asta curioasa.

6 voturi
    votează
    Sign in
  15. Facebook shop tab okazii

ce bine are fii daca ati avea un webshop tab tab pentru facebook, pentru listarea produselor

1 vot
    votează
    Sign in
  16. Alerte pe mail doar cu produse noi aparute in categorie (fara repuneri). A mai fost dar s-a scos

Alerte pe mail doar cu produse nou aparute in categorie (fara produse vechi cu repuneri automate sau manuale).
    A mai fost aceasta faciliatate dar s-a scos acum cativa ani.
    E convenabil sa imi setez o alerta pt o anumita sectiune care ma intereseaza si sa primesc o alerta doar cu ce a fost nou adaugat in ultimele 24H si sa fie in aceasta alerta absolut toate noutatile si ca sunt 3 si ca sunt 70.
    In actualele alerte primesc fix 9 produse indiferent daca sunt repuneri sau nu. De cele mai multe ori fiind numai repuneri, nici nu ma mai…

6 voturi
    votează
    Sign in
  17. plata cu garantie de livrare.

NU SUNT DE ACORD CU PLATA ONLINE CU GARANTIA DE LIVRARE!!!! VA ROG SA SCOATETI ACEASTA "OPTIUNE" OBLIGATORIE CARE E ABUZIVA. NU DORESC SA MAI VAND PRIN OKAZII DACA MI SE BAGA PE GAT SERVICII PE CARE NU LE VREAU!

6 voturi
    votează
    Sign in
  18. Garantie de Livare si prin alti curieri

Garantia de livrare si prin intermediul altor curieri, spre exemplu Bookurier. Fan Courier & Cargus nu au 100% acoperire nationala fara costuri suplimentare. Alti curieri rapizi au acoperire nationala fara costuri uriase.

4 voturi
    votează
    Sign in
  19. Nr. mesaje necitite nu este actualizat

A fost necesar să reîncarc pagina ca să mi se actualizeze numărul de mesaje necitite indicat în partea de sus, în dreptul numelui meu de utilizator. E posibil să fie din cauză că folosesc browserul Pale Moon (versiunea 32 biți, actualizată, la zi), cu extensia NoScript activată (deși am permis accesul la toate domeniile la care se găsesc resursele accesate de pagină).

6 voturi
    votează
    Sign in
  20. Acceptul vanzatorului pentru utilizatorii cu zero calificative

Ar fi interesanta o optiune in care vanzatorul sa poate bloca posibilitatea utilizatorilor cu zero calificative ( sau mai rau ) de a licita la anunturile sale fara permisiunea sa. Ar fi benefic pentru vanzator sa ii explice in prealabil conditiile in care se va desfasura tranzactia, multi utilizatori fara calificative nu citesc descrierea si nici politicile comerciale iar asta poate duce la conflicte

23 voturi
    votează
    Sign in
← Anterior 1 3 4 5 6 7 8
  • Nu vedeți sugestia dvs?

Feedback şi Baza de cunoştinţe